تصدقت شوم؛ الهى قربانت بروم، در این مدت که مبتلاى به جدایى از آن نور چشم عزیز و قوّت قلبم گردیدم متذکر شما هستم و صورت زیبایت در آئینه قلبم منقوش است!!!

 

شاید اگه تیتر رو نمینوشتم، به عقل جن  هم نمیرسید که همچین نامه ای رو امام بنویسن!

متاسفانه مشکلی که تو جامعه امروزی هست، اینه که مردا از زنها شناخت کافی ندارن، و زنها هم از مردان!  بعد این به اون میگه بچه، اون به این میگه بچه!

خب چرا از ائمه یاد نمیگیریم؟     ==>   حالا اگه حال نداریم چرا از علما یاد نمیگیریم؟

امام با اون عظمت علمی (23 یا 24 سالگی مجتهد شدند!!!)  و ... این طوری برای همسرش تواضع میکند و نازش را میکشد. ولی ما هیچ چی که نداریم که هیچ! طلبکار هم هستیم

بعضیا انگار کلا طلبکار به دنیا اومدن!!   والا!

بقیه نامه در ادامه مطلب...

عزیزم امیدوارم خداوند شما را بسلامت و خوش در پناه خودش حفظ کند. [حالِ‏] من با هر شدتى باشد می‌‏گذرد ولى بحمدالله تا کنون هرچه پیش آمد خوش بوده و الآن در شهر زیباى بیروت هستم؛ حقیقتاً جاى شما خالى است فقط براى تماشاى شهر و دریا خیلى منظره خوش دارد. صد حیف که محبوب عزیزم همراه نیست که این منظره عالى به دل بچسبد.

در هر حال امشب شب دوم است که منتظر کشتى هستیم، از قرار معلوم و معروف یک کشتى فردا حرکت می‌‏کند ولى ماها که قدرى دیر رسیدیم، باید منتظر کشتى دیگر باشیم. عجالتاً تکلیف معلوم نیست امید است خداوند به عزت اجداد طاهرینم که همه حجاج را موفق کند به اتمام عمل، از این حیث قدرى نگران هستیم ولى از حیث مزاج بحمدالله به سلامت، بلکه مزاجم بحمدالله مستقیم تر و بهتر است. خیلى سفر خوبى است جاى شما خیلى خیلى خالیست. دلم براى پسرت قدرى تنگ شده است. امید است هر دو به سلامت و سعادت در تحت مراقبت آن عزیز و محافظت خداى متعال باشند اگر به آقا و خانم‏ها‌ کاغذى نوشتید سلام مرا برسانید. من از قِبَل همه نایب الزیاره هستم.

 

به خانم شمس آفاق سلام برسانید و به توسط ایشان به آقاى دکتر سلام برسانید. به خاور سلطان و ربابه سلطان سلام برسانید.
صفحه مقابل را به آقاى شیخ عبد‌الحسین بگویید برسانند.
ایام عمر و عزت مستدام. تصدقت، قربانت؛ روح اللَّه.
عکس جوف در حال دلتنگى از حرکت نکردن.

صحیفه امام، ج‏1، ص: 2

 

برای اطلاع بیشتر از زندگی امام و موضوعات مربوطه میتوانید به سایت رسمی «تنظیم و نشر آثار امام خمینی» مراجعه کنید.

http://www.imam-khomeini.ir